Ruszyła XIX edycja Konkursu „SPOŁECZNIK ROKU” w pomocy społecznej województwa lubuskiego.

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak,  serdecznie zaprasza osoby, instytucje, organizacje działające w obszarze pomocy społecznej, wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej do udziału w Konkursie.Szczególnie mile widziane będą wnioski dotyczące działań związanych z przeciwdziałaniem COVID – 19.

W trudnym okresie – epidemii SARS-CoV-2 – w którym znaleźliśmy się od marca br. – wszyscy przekonaliśmy się, jak ważne jest zaangażowanie w pomoc drugiemu człowiekowi. Działania wspierające, opiekuńcze wymagały nowatorskich i często innowacyjnych rozwiązań. Celem konkursu jest uhonorowanie pracy osób, organizacji czy instytucji, które
w dobie epidemii potrafią dotrzeć z pomocą do osób wykluczonych, słabszych wymagających pomocy i wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

Myślą przewodnią tegorocznej edycji Konkursu jest sentencja Williama  Barclay –

W życiu każdego człowieka są dwa wielkie dni- pierwszy, w którym się rodzimy, drugi – w którym odkrywamy po co.”

Podobnie jak w poprzednich latach, do Konkursu mogą przystąpić osoby, instytucje, organizacje, które przyślą wniosek opisujący działania w obszarze wsparcia społecznego.

Do 6 listopada 2020 r. czekamy na Państwa wnioski, które można przekazać osobiście, drogą pocztową na adres Wydziału Polityki Społecznej Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. ul. Jagiellończyka 8, a także w formie elektronicznej polityka.społeczna@lubuskie.uw.gov.pl (z dopiskiem „Społecznik Roku”).

Rozstrzygnięcie Konkursu odbędzie się tradycyjnie w listopadzie br. podczas Wojewódzkich Obchodów Dnia Pracownika Socjalnego. Tegoroczna edycja Konkursu będzie miała zmienioną formułę. Jej przebieg uzależniony będzie od aktualnej sytuacji epidemicznej.

Więcej informacji kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz