Kolejne edycje lubuskich programów stypendialnych

Ruszają kolejne edycje programów stypendialnych – dla studentów pielęgniarstwa, położnictwa oraz kierunków lekarskich i „Lubuskie Talenty” . – Tak od lat wspieramy młodych. Chcemy ich zatrzymać w regionie. Duże zainteresowanie dowodzi, że to słuszny kierunek – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

Stypendia dla lekarzy i pielęgniarek

Przyszłe korzyści, płynące z prowadzonych programów stypendialnych, są niepodważalne. Dość powiedzieć, że po przeprowadzonym naborze warunkiem otrzymania stypendium jest podpisanie umowy z województwem lubuskim. Student zobowiązuje się w niej do odpracowania okresu pobierania stypendium w przyszłości – po uzyskania prawa wykonywania zawodu lekarza.

Do tej pory na taką opcję zdecydowało się blisko 130 studentów kierunków lekarskich. Od zeszłego roku prowadzone są także nabory stypendialne w grupie żaków pielęgniarstwa oraz położnictwa. W sumie po wspomniane stypendia sięgnęło już ponad 150 osób.

Tegoroczny nabór na stypendia ruszy 21 września i potrwa do 31 października. Studenci kierunków lekarskich mogą liczyć na 2.000 zł brutto miesięcznie. Żacy pielęgniarstwa lub położnictwa otrzymają 1.200 zł brutto miesięcznie. Stypendyści zostaną wyłonieni do końca listopada.

Więcej informacji kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz