Konkurs na projekt cyfrowej modernizacji, która obejmie Gminne Ośrodki Kultury w całej Polsce.

Centrum Projektów Polska Cyfrowa ogłosił nabór wniosków w pionierskim projekcie cyfrowej modernizacji, która obejmie Gminne Ośrodki Kultury w całej Polsce. O dofinansowanie mogą starać się m.in. organizacje pozarządowe.

Konkurs jest organizowany w ramach V naboru Programu Operacyjnego Polska Cyfrowana lata 2014-2020:
III oś priorytetowa: Cyfrowe kompetencje społeczeństwa
Działanie 3.2. Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej.

Jaki jest nasz cel?

Przede wszystkim zależy nam na podnoszeniu cyfrowych kompetencji pracowników Gminnych Ośrodków Kultury. Dzięki projektowi otrzymają wsparcie w postaci szkoleń, kursów, mentoringu i materiałów edukacyjnych. Zdobyta wiedza i nowe umiejętności staną się bezcenną bazą podczas edukacyjnej pracy z dziećmi i młodzieżą. Dziennikarstwo online, projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji, programowanie, korzystanie z cyfrowych usług – to tylko część tematów z bogatej oferty cyfrowego planu, który na nich czeka.

Szkolenia i kompetencyjny rozwój będą możliwe, ponieważ konkurs obejmuje także wsparcie sprzętowe. Gminne Ośrodki Kultury otrzymają komputery, tablety, roboty, maty edukacyjne, drukarki 3D oraz oprogramowanie. Zależy nam na jakości i trwałości podjętych działań, dlatego sprzęt zakupiony w ramach cyfrowej modernizacji pozostanie w gminnych ośrodkach na stałe.

Wiecej informacji kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz