Komisja Europejska: 180 milionów zł na sprzęt dla szkół!

Ministerstwo Cyfryzacji informuje, iż Komisja Europejska poparła pomysł, aby zaoszczędzone do tej pory środki w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa przekazać na laptopy i tablety dla uczniów i nauczycieli. Mowa o kwocie 180 milionów złotych. Od 1 kwietnia samorządy będą mogły składać drogą elektroniczną wnioski do Centrum Projektów Polska Cyfrowa. O pieniądze będzie mogła wnioskować każda gmina.

Samorządy będą mogły wnioskować o pieniądze na laptopy, tablety, a jeśli jest taka potrzeba, także na mobilny dostęp do Internetu. Gminy będą mogły liczyć na wsparcie rzędu czterdziestu- i więcej tysięcy złotych. Gminy i powiaty powinny oszacować teraz swoje potrzeby, Ministerstwo nie wskazuje wymagań dotyczących parametrów sprzętu, aby wnioskodawcy mogli zmaksymalizować wsparcie w oparciu o potrzeby mieszkańców oraz liczbę zakupionego sprzętu.

Według informacji podanej na stronie internetowej Ministerstwa Cyfryzacji, pomimo, iż przyjmowanie wniosków drogą elektroniczną przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa rozpocznie się dopiero w środę, 1 kwietnia 2020 r., można już zacząć ponosić wydatki. Co ważne, przyznawanie wsparcia ma charakteryzować szybka ścieżka proceduralna: złożenie wniosku drogą elektroniczną i wypłata środków. Działanie nie wymaga wkładu własnego, a złożenie wniosku to gwarancja wypłaty.

Więcej informacji kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz