Będą nabory dla przedsiębiorców! Fundusze dostępne już w październiku.

Szanowni Państwo! Przedsiębiorcy! W październiku pojawią się 44 nowe konkursy o środki unijne. Dofinansowanie będzie można uzyskać między innymi na rozwój firmy, prace badawcze i wdrożeniowe, szkolenia oraz programy stażowe, czy zmniejszenie zużycia energii elektrycznej i cieplnej. Jest o co walczyć, zatem warto zapoznać się z bieżącymi konkursami i w nich startować.

Można skorzystać z doradztwa Instytucji Otoczenia Biznesu (IOB) i zdobyć środki na inwestycje oraz na usługi. Gzie szukać Instytucji Otoczenia Biznesu? Mogą nimi być centra innowacji i transferu technologii, inkubatory technologiczne lub parki technologiczne i naukowe.

Przedsiębiorco! Otrzymasz wsparcie na wdrożenie nowego produktu lub ulepszenie produktu, również na usprawnienie procesu produkcji. Instytucje Otoczenia Biznesu doradzą we wprowadzeniu innowacji w zakresie: prawa, finansów, marketingu, negocjacji, rozwoju firmy, rozwoju zasobów ludzkich i ochrony własności przemysłowej. Pomogą przeprowadzić zaplanowaną inwestycję i wdrożyć nowatorski pomysł o charakterze technologicznym. 

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo tutaj (link).

Dodaj komentarz