COVID-19 Monitor – oceń swój stan

Poznański Uniwersytet Medyczny i zielonogórska firma CodeLab stworzyły stronę, która pozwoli nam ocenić swój stan zdrowia. Postępowanie określone w schemacie jest oparte na rekomendacjach Ministerstwa Zdrowia. Wystarczy anonimowo, ale rzetelnie (!) wpisać kilka danych, by poznać zalecenia postępowania przy aktualnym samopoczuciu. Zobacz: https://covid-monitor.org/

Serwis jest wspólnym dziełem Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu i specjalistów z zakresu programowania i analizy danych – firmy CodeLab z Zielonej Góry. Jak czytamy na stronie covid-monitor.org, ma ona służyć samoocenie własnego stanu zdrowia w czasie epidemii wirusem SARS-CoV-2. Warunkiem jest rzetelne udzielenie odpowiedzi na pytania zawarte w ankiecie. Ankieta jest anonimowa. Proponowane postępowanie tam zawarte powstało w oparciu o rekomendacje Ministerstwa Zdrowia.

SARS-CoV-2 a położenie geograficzne

Jak przekonują twórcy serwisu, infekcja koronawirusowa rozwija się w wielu krajach i może mieć w każdym nieco odmienny przebieg, także objawy w Polsce mogą być inne od tych w pozostałej części Europy czy świata. Uzależnione jest to m.in. od późniejszego pojawienia się wirusa, różnic w diecie czy zachowaniu. – Nie posiadamy dokładnych informacji czy objawy i ich częstość występujące u mieszkańców Polski są takie same lub nie jak u osób mieszkających w Chinach, Włoszech, Hiszpanii czy USA. Przy Państwa pomocy możemy pomóc lepiej poznać częstość takich objawów. Jesteśmy również świadomi, że wystąpienie niektórych objawów nie musi oznaczać zakażenia SARS-CoV-2, ponieważ od lat przełom zimy i wiosny to okres masowych przeziębień. Objawy zakażenia SARS-CoV-2 są często, ale nie zawsze, podobne do objawów grypy lub zakażeń innymi wirusami powodującymi choroby układu oddechowego lub przewodu pokarmowego – czytamy na stronie serwisu COVID MONITOR.

Czynniki ryzyka

Twórcy strony biorą też pod uwagę czynniki ryzyka związane ze współwystępowaniem różnych chorób lub stosowaniem leków. Zależy im na monitorowaniu częstości objawów, czynników ryzyka i stosowania grup leków oraz wzajemnych zależności pomiędzy lekami. – Dzięki Państwa pomocy możemy lepiej i szybciej poznać chorobę spowodowaną infekcją SARS-CoV-2 – mówią twórcy serwisu.
Całe przedsięwzięcie jest wykonane nakładem wielu godzin pracy, żadna z osób biorących udział w przygotowaniu nie otrzymała wynagrodzenia.
Serwis non profit
W treści serwisu w radach dotyczących pacjentów o większym prawdopodobieństwie przeziębienia znaleźć można nazwy kilku leków przeciwgorączkowych, w tym nazwy preparatów, które można kupić bez recepty. Serwis ten nie jest żadną reklamą takich leków ani ich producentów. Żadna firm farmaceutycznych ani dystrybuujących leki nie była ani zaangażowana ani finansowała powstawania tego serwisu.
Wprowadzane dane mają charakter anonimowy, w żadnym miejscu nie oczekujemy podawania imienia, nazwiska, peselu lub numerów jakichkolwiek dokumentów osobistych. Korzystanie z serwisu jest całkowicie bezpłatne. Dane wprowadzane do formularzy będą w posiadaniu Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego i będą służyć wyłącznie celom poznawczym, a nie komercyjnym.

Więcej informacji kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz