Dzieci wspierają personel medyczny

„Dziękuję, że ratujecie ludzi. Bardzo was wspieram”. Tak napisał do szpitala 9-letni Adrian z Gorzowa. Jego brat Jaś – pisać jeszcze nie umie, ale narysował serce. 7-letnia Basia na oknie w swoim pokoju, na gorzowskim osiedlu Piaski przykleiła obrazek z lekarzem i słowami „Dziękuję”. Słowa wsparcia dla szpitala i jego pracowników płyną nie tylko od dorosłych, którzy szyją maseczki, drukują przyłbice i dostarczają obiady, ale też od dzieci, które o ciężkiej pracy personelu medycznego dowiadują się z przekazów medialnych i od rodziców.

– Każde słowa wsparcia są dla nas ważne, niezależenie od tego, kto je wypowiada i w jakiej formie to robi – mówi Robert Surowiec wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. – Z prac i laurek, które do nas trafiają zamierzamy, gdy już skończy się kwarantanna – przygotować wystawę. Jeśli więc jeszcze są gdzieś dzieci, które w przerwie od zajęć przedszkolnych rysują coś, co dotyczy medycyny i pracy medyków w domu zachęcam gorąco do dzielenia się z nami swoją twórczością.

Na prace dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym czekamy do 9 kwietnia 2020 r. Rysunki sukcesywnie będziemy publikować na naszych stronach internetowych, a później wszystkie zaprezentujemy pacjentom i pracownikom na wystawie na terenie szpitala.

Więcej informacji kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz