Dofinansowania do pensji pracowników z niepełnosprawnością w związku z pakietem pomocowym dla przedsiębiorców.

Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, przedstawiła działania, jakie rząd i PFRON podejmą na rzecz osób z niepełnosprawnością, by zminimalizować skutki kryzysu wywoływanego przez koronawirus. Zaprezentowała je 18 marca 2020 r. podczas konferencji prasowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

– Będzie duży pakiet, około 600 mln złotych, na wsparcie pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne – poprzez podniesienie dofinansowań do pensji tych osób – poinformowała minister Marlena Maląg.

Podkreśliła, że resort pracy nie zapomina też o osobach z niepełnosprawnością, które na skutek epidemii pozostają w domach i potrzebują specjalistycznego wsparcia, gdy nie funkcjonują środowiskowe domy samopomocy czy warsztaty terapii zajęciowej.

– Będzie ogłoszony ze środków PFRON duży program na ponad 200 mln złotych, nad którym aktualnie pracujemy – poinformowała minister Maląg. – Będzie to program indywidualnego wsparcia dla osób niepełnosprawnych. Będą one mogły w ciągu miesiąca skorzystać z 600 złotych na usługi specjalistyczne.

Marlena Maląg dodała, że realizowane rządowe programy będą miały prolongatę rozliczeń – to szczególnie ważne dla organizacji pozarządowych, które realizują projekty wspierające osoby z niepełnosprawnością.

Więcej informacji kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz