Podczas Dni Gorzowa odbędą się Lubuskie Targi Aktywności i Biznesu Społecznego.

Podczas Dni Gorzowa 2018 na Bulwarze Wschodnim odbędą się Lubuskie Targi Aktywności i Biznesu Społecznego. Około 20 podmiotów ekonomii społecznej z obszaru województwa lubuskiego zaprezentuje mieszkańcom Gorzowa wachlarz produktów i usług, które oferują. Będzie barwnie, twórczo i smacznie albowiem najpopularniejsze obszary, w których działają lubuskie PESy to rękodzielnictwo, gastronomia i szeroko pojęte działania artystyczne.

Obok powierzchni wystawienniczych funkcjonować będzie Scena Lubuskich Targów Aktywności i Biznesu Społecznego.

SOBOTA 9 CZERWCA

Nasza scena zostanie przekazana w ręce Gorzowskiej Rady Seniorów. Dzień rozpoczniemy barwnym korowodem pn. „Kolorowy Korowód Seniorów” (kwiaty, kapelusze, apaszki), który wyruszy spod budynków NOVA PARK, przez most pod scenę na Bulwarze Wschodnim, gdzie zainaugurowane zostaną „Pierwsze Gorzowskie Prezentacje Seniorów 2018” w Gorzowie Wielkopolskim. Część artystyczną Spotkań rozpocznie koncert Orkiestry Dętej OSP Siedlice po nim swoje osiągnięcia artystyczne zaprezentują zespoły seniorskie z Gorzowa i okolic. Święto seniorów zakończymy zabawą taneczną w rytmie muzyki cygańskiej. Gwiazdą wieczoru będzie Don Vasyl Junior wraz zespołem Cygańskie Gwiazdy, na scenie pojawią się też gorzowianki min. Anna Dębicka, która poprowadzi warsztaty tańca romskiego.

 

Od godziny 21 zmieniamy klimat ponieważ scenę przejmuje Fundacja Magnetoffon, prowadząca na co dzień Środowiskowy Dom Kultury „Magnetoffon”. Muzycy alternatywni będą z nimi do późnych godzin nocnych. Ich występom towarzyszyć będą lokalne grupy specjalizujące się w spektaklach ognia.

Scena Magnetoffon na Bulwarze Wschodnim:

21:00 Kamil Meler solo / Gra Sów
21:30 LiN
22:30 T’ien Lai
23:30 Folktronika 

After Party w klubie:
01:00 -05:00 Gracjer & Rossi

NIEDZIELA 10 CZERWCA

Niedziela Lubuskich Targów Ekonomii Społecznej będzie rodzinna i pozarządowa. Pokazy swojej działalności przeprowadzą gorzowskie organizacje pozarządowe a czas małych gorzowian spędzony na Bulwarze Wschodnim animować będzie Stacja Zabawa (Spółdzielnia Socjalna z Bytomia Odrzańskiego). Na scenie pojawi się min. Zespół „Romani Cierheń”, uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Gorzowie Wlkp. oraz Stowarzyszenie Grizzlies z pokazem football’u amerykańskiego. 

 

Przez cały weekend Spółdzielnia Socjalna Odkrywamy Lubuskie organizować będzie spływ kajakami z błoni nadwarciańskich do obiektów MKS Znicz.

Dodaj komentarz