Zapraszamy na obywatelskie spotkania dyskusyjne

 

Znamy już pomysły, o których będą rozmawiali mieszkańcy podczas spotkań dyskusyjnych. Zakończyła się weryfikacja wniosków zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego 2019.  

Do tegorocznej edycji mieszkańcy zgłosili aż 188 pomysłów (dwa wnioski połączono w jeden). Na spotkaniach dyskusyjnych mieszkańcy będą rozmawiali o 102 rejonowych, 14 ogólnomiejskich i 19 oświatowych projektach. Wszystkie one uzyskały opinię pozytywną, a urzędnicy dokładnie określili ich lokalizację, zakres i koszty. Harmonogram spotkań dyskusyjnych podajemy poniżej i zapraszamy do udziału w nich wszystkich mieszkańców. Warto przyjść na spotkanie rejonowe, by porozmawiać o potrzebach, rozwoju swojego osiedla i zdecydować o realizacji obywatelskich projektów. Pod dyskusję zostanie poddanych po 3 projekty z Dolinek i Zakanala, 4 z Wieprzyc, 10 z Zamościa, 11 z Osiedla Słonecznego, po 12 z Manhattanu i Śródmieścia, 13 ze Staszica, 16 z Piasków oraz 18 z Górczyna. Mieszkańcy w drodze porozumienia, jednomyślnie mogą zdecydować o realizacji zadań bez głosowania. Muszą jedynie pamiętać, by koszty wszystkich wybranych do realizacji zadań nie przekroczyły kwoty maksymalnej, tj. 370.800 zł przeznaczonych na jeden rejon. Jeśli nie uda się dojść do kompromisu, wtedy mieszkańcy układają listę priorytetów i pięciu projektom przyznają dodatkowe 80 głosów, które będą bardzo przydatne podczas powszechnego głosowania we wrześniu.

Również mieszkańcy podczas spotkania dyskusyjnego poświęconego projektom ogólnomiejskim zdecydują o przyznaniu dodatkowych punktów. Taki bonus mogą otrzymać trzy zadania, a o tym które ostatecznie zostaną zrealizowane zdecydują głosy wszystkich gorzowian. We wrześniowym głosowaniu zdecydujemy, które z 8 twardych (inwestycyjnych) i 6 miękkich (imprezy, wydarzenia) projekty zostaną zrealizowane. Natomiast o tym, które z oświatowych projektów trafią do realizacji dowiemy się podczas czerwcowego spotkania dyskusyjnego. Będzie to już trzecia edycja budżetu obywatelskiego, w ramach której w drodze dialogu wybierane są zadania realizowane na terenie placówek oświatowych.

                     Wszystkie zgłoszone przez mieszkańców pomysły wraz z opinią oraz uzasadnieniem w przypadku negatywnej oceny można odnaleźć na www.gorzow.pl w zakładce Dialog Społeczny oraz na www.gorzow.wybiera.pl O negatywnej ocenie decydowały przede wszystkim względy własnościowe (teren nie stanowił własności  miasta), przekroczona maksymalna kwota czy brak ogólnodostępności. Więcej informacji o tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego na wyżej wymienionych stronach internetowych oraz na  portalu społecznościowym Facebook na profilu Przystań na konsultacje lub pod numerem telefonu 95 7355 591.

Harmonogram spotkań Budżet Obywatelski 2019:

15 maja  (wtorek), godz. 17.30 – Zamoście – Szkoła Podstawowa nr 10, ul. Towarowa 21,    

17 maja  (czwartek), godz. 17.30 –  Śródmieście/Centrum – sala sesyjna, Urząd Miasta, ul. Sikorskiego 3-4,

22 maja (wtorek), godz. 17.30 – Zakanale – Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Kobylogórska 110,

24 maja  (czwartek), godz. 17.30 – Staszica –  Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 16, ul. Dunikowskiego 5,

29 maja (wtorek), godz. 17.30  – Piaski –  Zespół  Szkół nr 21, ul. Taczaka  1,

5 czerwca (wtorek), godz. 17.30 –  Wieprzyce – Szkoła Podstawowa nr 12, ul. Dobra 16,

7 czerwca (czwartek), godz. 17.30 – Manhattan –  Zespół Szkół nr 20, ul. Szarych Szeregów 7,

12 czerwca (wtorek), godz. 17.30 – Górczyn – Szkoła Podstawowa nr 13, ul. Szwoleżerów 2,    

14 czerwca (czwartek), godz. 17.30 –  Osiedle Słoneczne – Szkoła Podstawowa nr 6, ul. Gwiaździsta 14,

19 czerwca (wtorek), godz. 17.30 –  Dolinki –  Szkoła Podstawowa nr 9, ul. Nowa 7,

14 czerwca (czwartek) –  godz. 10.00 – spotkanie dla kategorii oświatowej – sala sesyjna, Urząd Miasta, ul. Sikorskiego 3-4,

21 czerwca (czwartek), godz. 17.30 – spotkanie dla kategorii ogólnomiejskiej –  sala sesyjna, Urząd Miasta, ul. Sikorskiego 3-4.

Anna Zaleska

Biuro Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji

 

Dodaj komentarz