Fundacja „Kawa & Zabawa”

    „Klubokawiarnia Kawa&Zabawa to miejsce, w którym wypijesz pyszną kawę, podczas gdy Twoje pociechy będą odkrywać nasze interaktywne zabawki!”

Tak w mediach społecznościowych reklamują to wyjątkowe miejsce jego inicjatorki. I nie są to puste słowa ! Bo „Kawa & Zabawa” to już marka na rynku lubuskich spółdzielni socjalnych a dla osób ją tworzących to po prostu … spełnione marzenie.

Krok pierwszy to generalny remont, dużego lokalu zlokalizowanego przy ulicy Batorego 16 w Zielonej Górze. Remont oczywiście wykonany we własnym zakresie… Kobiety potrafią ! Powstaje sala zabaw i pomieszczenie na powadzenie działalności gastronomicznej. Czyli miejsce dla opiekunów gdzie stworzono idealne warunki dla degustacji kawy, soków i słodkości. Do menu wprowadzono dania lunch’owe.
W lokalu organizowane są urodziny, przyjęcia tematyczne, zajęcia edukacyjne. Od 2018 roku rozpoczęto zajęcia w ramach Domowej Akademii Malucha. To pomysł na prowadzenie opieki dziennej dla dzieci w wieku 2 – 4 lat.
W ramach działań Fundacji realizowana jest również misja społeczna. Dzięki kreatywności dziewczyn i ich umiejętności w pozyskiwaniu środków ze źródeł zewnętrznych atrakcje „Kawy & Zabawy” są też udziałem dzieci, których rodzice nie mogą pozwolić sobie na tego rodzaju wydatki.

Ul. Batorego 16/2, 65-001 Zielona Góra
NIP: 973-104-24-43, KRS: 0000681432

 

Dodaj komentarz