Dodatkowe środki na Gorzowską dychę


Urząd Miasta dołoży milion trzysta tysięcy złotych, aby wszyscy gorzowscy przedsiębiorcy, którzy złożyli wniosek o pomoc w ramach programu Gorzowska dycha, mogli ją otrzymać.

Do Powiatowego Urzędu Pracy, który obsługuje Gorzowską dychę, w ciągu 10 dni wpłynęło 785 wniosków; 310 do pracodawców i 475 od samozatrudnionych. Pula dwóch milionów złotych, przeznaczonych na realizację programu, skończyła się po rozpatrzeniu 462 wniosków. – Dołożyliśmy do dwóch milionów kolejne milion trzysta tysięcy złotych. Wszyscy, którzy złożyli wniosek o pomoc z naszego programu, otrzymają ją – zapewnił prezydent Gorzowa. Miasto przesunęło środki m.in. z imprez, które z powodu pandemii nie odbędą się. – Te oszczędności przeznaczymy na walkę z ekonomicznymi skutkami koronawirusa – powiedziała skarbnik miasta Agnieszka Kaczmarek.

Gorzowska Dycha to m.in. działania wspierające przedsiębiorców w utrzymaniu lokalnych miejsc pracy w okresie oddziaływania skutków epidemii koronawirusa COVID -19, a tym samym ograniczenie likwidacji miejsc pracy. Wsparcie polega na przekazaniu bezzwrotnych środków finansowych na częściowe sfinansowanie wynagrodzeń pracowników zatrudnionych na umowę o pracę, składek ZUS oraz kosztów pośrednich zatrudnienia przedsiębiorcom, w przypadku których Miasto Gorzów Wielkopolski ma udział w ich podatku dochodowym.

Więcej informacji kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz