Zachęcamy do zapoznania się: Biznes społeczny w czasach zarazy.

W związku z epidemią koronawirusa, a co za tym idzie koniecznością zamknięcia lokali gastronomicznych, odwołania szkoleń i innych wydarzeń wielu przedsiębiorców społecznych staje przed trudną decyzją: być czy nie być. W tym momencie nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie, ale z dnia na dzień wdrażane są systemowe rozwiązania, które mają wesprzeć przedsiębiorców (w tym społecznych) w przetrwaniu tego najtrudniejszego czasu. Poniżej zamieszczamy najważniejsze informacje oraz porady, co robić, by przetrwać kryzys. 

Opłacenie składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Możliwość złożenia wniosku o odroczenie o 3 miesiące płatności składek za okres luty-kwiecień 2020 r.

Informacja na stronie ZUS

Opłacenie podatków: PIT/CIT/VAT 

Możliwość złożenia wniosek o odroczenie terminu płatności.

Informacja oraz instrukcja złożenia wniosku na portalu biznes.gov.pl

Kredyty/pożyczki

Związek Banków Polskich przedstawił pakiet działań dla klientów, w tym umożliwienie im odroczenia spłat rat na 3 miesiące oraz inne formy wsparcia.

mBank umożliwia klientom indywidualnym i firmowym odroczenie spłaty kredytu na 6 miesięcy.

Fundusz TISE SA – pożyczkodawca podmiotów ekonomii społecznej rozpatruje wnioski o pożyczki bez zmian, na bazie dotychczasowych dokumentów. Możliwe jest udzielenie pożyczki na poprawę bieżącej płynności finansowej – nic się pod tym względem nie zmieniło, poza faktem, że pożyczkodawca trochę więcej o możliwy impakt obecnej sytuacji. Możliwa jest karencja w spłacie kapitału do 6 miesięcy – nic się w tu również nie zmienia.

Aktualnie przede wszystkim rozpatrywane są wnioski o restrukturyzację pożyczek już udzielonych. Wszystkich klientów TISE zachęcamy do kontaktu z opiekunem w celu omówienia możliwości restrukturyzacji pożyczki.  Nie można w toku pożyczki ponownie udzielić karencji w spłacie, a więc zawiesić raty, ale można obniżyć ratę.

Więcej informacji kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz