Zakład Aktywizacji Zawodowej w Szprotawie

W województwie lubuskim funkcjonują dwa Zakłady Aktywności Zawodowej. Kilka dni temu Lubuski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Gorzowie Wlkp. odwiedził Zakład w Kamieniu Wielkim. Tym razem porozmawialiśmy o działalności Szprotawskiego  ZAZ z kierownikiem, Małgorzatą Szymczak.

Szprotawski Zakład Aktywności Zawodowej mieści się przy ul. Niepodległości 10. Utworzony został w 2016 roku przez Gminę Szprotawa aby dać szansę niepełnosprawnym mieszkańcom z okolic na pracę i możliwość usamodzielnienia się.

Celem Zakładu jest zatrudnianie i utrzymanie miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych zaliczonych do znacznego stopnia niepełnosprawności oraz zaliczonych do umiarkowanego stopnia niepełnosprawności. Obecnie zatrudnionych tam jest  21 osób niepełnosprawnych oraz 8 osób personelu. Każdego dnia wszystkie osoby niepełnosprawne poza pracą uczestniczą również w zajęciach rehabilitacyjnych dostosowanych do specyfiki niepełnosprawności. Dodatkowo każdy z pracowników objęty jest również wsparciem psychologa.

Swoje podstawowe cele zakład realizuje poprzez prowadzenie działalności w zakresie gastronomi, pralni i magla oraz realizowanie drobnych prac zleconych.

Usługi gastronomiczne:

 Kuchnia przygotowuje smaczne domowe obiady (ponad 100 posiłków dziennie), które można kupić bezpośrednio w placówce lub w punkcie wydawania posiłków. Obiady są nie tylko smaczne, ale przede wszystkim zdrowe, do ich produkcji używane są produkty najlepszej jakości. Ponadto, w Zakładzie wdrożony został system zarządzania HACCP, dzięki któremu mamy pewność zachowania najwyższych standardów oraz bezpieczeństwa zdrowotnego żywności. Warto dodać, że odrębnie przygotowywane są posiłki dla diety cukrzycowej.

 Dwudaniowy obiad kosztuje tylko 15 zł, a przy wykupieniu abonamentu przynajmniej na 5 kolejnych dni – 13 zł. Zgłoszenia na przygotowanie obiadu przyjmowane są dzień wcześniej bądź w danym dniu w godzinach porannych – do godziny 9. Wydanie posiłków następuje w godzinach 12.00 – 14.00.

Ponadto Zakład zajmuje się obsługą cateringową szkoleń, konferencji oraz innych przyjęć okolicznościowych organizowanych przez osoby indywidualne (chrzciny, komunie, urodziny, imieniny oraz inne spotkania) oraz firmy. Można zmówić również ciasta i babki oraz posiłki regeneracyjne dla pracowników.

Pralnia i magiel:

Pracownicy Szprotawskiego ZAZ nie tylko gotują, ale również piorą. Zakład wyposażony jest w pralnię wodną, magiel oraz robota do prasowania koszul. Świadczone są usługi prania, krochmalenia i maglowania pościeli, ręczników, obrusów, ścierek oraz koszul dla osób indywidualnych oraz firm. Ceny wykonywanych usług są konkurencyjne na rynku, dlatego warto skorzystać z oferty ZAZ.

Natomiast w ramach drobnych prac zleconych pracownicy wykonują między innymi kartki świąteczne, składają ramki, pudełka itp.

Warto dodać, że Szprotawski ZAZ posiada certyfikat  potwierdzający prawo do posługiwania się promocyjnym znakiem jakości „Zakup prospołeczny”.

Kierownik Zakładu Małgorzata Szymczak podejmuje wiele działań mających na celu dalszy rozwój Szprotawskiego ZAZ. Między innymi w najbliższym czasie zamierza otworzyć na terenie Zakładu profesjonalny punkt  niszczenia dokumentów w specjalnie przeznaczonym do tego i zabezpieczonym pomieszczeniu.

Zachęcamy do korzystania z usług Szprotawskiego ZAZ, dając tym samym możliwość osobom niepełnosprawnym, którym ciężko jest się odnaleźć na otwartym rynku pracy – na usamodzielnienie się między innymi poprzez aktywizację zawodową.

Dane kontaktowe ZAZ:

Szprotawski Zakład Aktywizacji Zawodowej

Ul. Niepodległości 10

67-300 Szprotawa

68 415 20 70

e-mail : biuro@zaz-szprotawa.pl

link do strony internetowej kliknij TUTAJ

Więcej zdjęć znajduje się w Galerii kliknij TU

Dodaj komentarz