Głosujemy na obywatelskie pomysły

Jeśli chcesz mieć wpływ, na to co powstanie w Twojej najbliższej okolicy – musisz wziąć udział w głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020. Głosy można oddać od 9 do 23 września br.

Pamiętaj głosowanie nie zajmie zbyt wiele czasu, a Twoje głosy mogą zdecydować o zwycięstwie projektów, które wybrałeś! Dlatego warto poświęcić chwilę, by najpierw zapoznać się z listą zadań podanych pod głosowanie, a potem oddać głosy.

Jakie pomysły?

Listę zadań poddanych pod głosowanie wraz z dokładnym ich opisem, kosztem odnajdziesz na stronach internetowych: www.gorzow.pl w zakładce Dialog Społeczny oraz https://gorzow.konsultacjejst.pl Ponadto opisy zadań znajdą się przy punktach z urnami (wykaz poniżej).

Kiedy głosujemy?

Od9września do 23 września 2019 r.

Gdzie głosujemy?

Szczególnie zachęcamy do głosowania w formie elektronicznej, która jest ekologiczna i zajmie tylko krótką chwilę. Swoje głosy w ten sposób oddamy na stronie internetowej:  https://gorzow.konsultacjejst.pl

Jeśli jednak wolimy oddać głosy w sposób tradycyjny to możemy to zrobić w punktach z urnami, które znajdują się: w siedzibach Urzędu Miasta przy ul. Sikorskiego 3-4 (główny hol), ul. Myśliborskiej 34 (parter), a także w Nova Park, ul. Przemysłowa 2 (parter, pasaż główny), Galerii Askana, Al. Konstytucji 3 Maja 102 (parter), Kupcu Gorzowskim, ul. Witosa 50 (główny hol), Stowarzyszeniu Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna, ul. Słoneczna 62-63 (Dział Pomocy Rzeczowej). Karty do głosowania będą dostępne w ww. miejscach w godzinach pracy, ponadto będzie można pobrać je do wydruku z www.gorzow.pl z zakładki Dialog Społeczny.

Kto głosuje?

Mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego, którzy ukończyli 13 lat.

Ile głosów oddajemy?

Maksymalnie możemy oddać cztery głosy tj.:

–  jeden głos na zadanie z kategorii: Zamoście, Zakanale, Śródmieście/Centrum, Piaski, Staszica, Wieprzyce, Manhattan, Górczyn, Osiedle Słoneczne, Dolinki. 

– jeden głos na zadanie z kategorii Oświatowej,

– jeden głos na zadanie twarde z kategorii Ogólnomiejskiej,

– jeden głos na zadanie miękkie z kategorii Ogólnomiejskiej.

W związku z tym, że wszystkie kategorie znajdują się na jednym formularzu papierowym lub elektronicznym, to nasze głosy też będą ważne, jak oddamy trzy, dwa lub jeden. Decyzja czy oddajemy głosy we wszystkich kategoriach lub tylko w wybranych należy do nas.  

Jakie podajemy dane?

W odpowiedzi na postulaty mieszkańców, by wprowadzić dodatkowe narzędzia do weryfikacji kart do głosowania, wykaz dotychczas wymaganych danych głosującego tj. imię, nazwisko, adres –  został rozszerzony o jego miejsce urodzenia oraz imię matki i imię ojca.  

Kiedy wyniki?

Ogłoszenie wyników jest zaplanowane na początek października br.

Ilu zwycięzców?

Oczywiście o zwycięstwie decyduje najwyższa liczba ważnych głosów w poszczególnych kategoriach. Tak, więc gwarancję realizacji w 2020 r. ma 13 zwycięskich zadań tj. po jednym z kategorii: Zamoście, Zakanale, Śródmieście/Centrum, Piaski, Staszica, Wieprzyce, Manhattan, Górczyn, Osiedle Słoneczne, Dolinki; jedno z kategorii Oświatowej; jedno z projektów twardych z kategorii Ogólnomiejskiej oraz  jedno z projektów miękkich z kategorii Ogólnomiejskiej.   

Więcej informacji kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz