Webinar „Innowacja społeczna – dlaczego (nie) działa?”

Agnieszka Sikorska i Katarzyna Sadło zapraszają na sierpniowy webinar dotyczący kolejnych etapów „życia” innowacji społecznej, opowiedzą o kolejnych krokach po pilotażowej fazie innowacji i pytaniach, jakie warto sobie zadać, żeby lepiej zrozumieć, co przesądziło o sukcesie lub o tym, że trzeba jeszcze nad nią popracować.
Zapraszamy na webinar 1 sierpnia 2022 r. oraz warsztaty (we wrześniu – szczegóły w osobnym wydarzeniu) podczas których pogłębimy ten temat. Webinar oraz warsztaty poprowadzą: Agnieszka Sikorska (ekspertka w dziedzinie design thinking, mająca doświadczenie pomagania w rozwoju wielu innowacji społecznych) oraz Katarzyna Sadło (doradczyni w wielu przedsięwzięciach społecznych, specjalizująca się m.in. w różnych modelach finansowania takich działań).
WEBINAR
Data: 1 sierpnia (poniedziałek) w godz. 15.00-16.30
O czym: Agnieszka i Kasia opowiedzą o kolejnych krokach po pilotażowej fazie innowacji i pytaniach, jakie warto sobie zadać, żeby lepiej zrozumieć, co przesądziło o sukcesie lub o tym, że trzeba jeszcze nad nią popracować.
Zapisy: do 30 lipca poprzez formularz dostępny tutaj: https://forms.gle/xiaE8a3kQiU4bnq26otwiera się w nowej karcie (chętnym osobom wyślemy link do platformy, na której odbędzie się webinar).
Webinar i warsztaty są częścią projektu European Social Innovation Alliance, wspófinansowanego przez Komisję Europejską poprzez Europejski Fundusz Społeczny i Europejski Program na rzecz Zatrudnienia i Innowacji Społecznych.
Szczegóły wydarzenia
Rodzaj wydarzenia: Bezpłatne
Termin rejestracji: 30 lipca 2022, 23:59
Początek wydarzenia: W poniedziałek, 15:00
Zakończenie wydarzenia: W poniedziałek, 16:30
Organizator: Fundacja Stocznia
E-mail: katalizator@stocznia.org.pl
Telefon: (+48) 22 827 01 05

https://wydarzenia.ngo.pl/390245-webinar-innowacja-spoleczna-dlaczego-nie-dziala.html

„EKSplozja Pomysłów” – szkolenie dla młodych, aktywnych ludzi
Europejski Korpus Solidarności

Bezpłatne szkolenie dla osób w wieku 18-30 lat, które działają lokalnie (lub chciałyby zacząć działać) i szukają funduszy na swój projekt. Podczas spotkania przybliżymy ideę Projektów Solidarności EKS.
Chciałabyś zrobić coś dla innych?
Masz ciekawy pomysł, ale brakuje ci funduszy na jego realizację?
Myślisz o zorganizowaniu wydarzeń, których jeszcze nigdy nie było w Twojej miejscowości lub dzielnicy?
Widzisz w swoim otoczeniu problem i masz pomysł, jak go rozwiązać?
Masz ciekawe zainteresowania, którymi chcesz się podzielić z innymi?
Wpadłeś ze znajomymi na ciekawy pomysł i chcesz w jego realizację zaangażować mieszkańców Twojej miejscowości lub okolicy?
Jeśli na którekolwiek z tych powyższych odpowiadasz TAK, dołącz do uczestników spotkania „EKSplozja Pomysłów”! 💡
To bezpłatne szkolenie wprowadzające w realizację Projektów Solidarności programu Europejski Korpus Solidarnościotwiera się w nowej karcie.

  • Kiedy? 26-27 sierpnia 2022
  • Gdzie? W Warszawie
  • Link do rejestracji: https://eksplozjapomyslow.webankieta.pl/otwiera się w nowej karcie
    W czasie „EKSplozji Pomysłów”:
  • dowiesz się na jakie działania możesz uzyskać dofinansowanie w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności,
  • dowiesz się jak zaplanować i zrealizować lokalny projekt,
  • poznasz innych, aktywnie działających młodych ludzi,
  • zainspirujesz się pomysłami uczestników szkolenia,
  • dopracujesz koncepcję swojego projektu.
    Szkolenie poprowadzi dwoje doświadczonych trenerów.
    Po zakwalifikowaniu na szkolenie otrzymasz dokładny plan oraz wskazówki dotyczące dojazdu na miejsce spotkania.
    Koszt zakwaterowania, wyżywienia i materiałów szkoleniowych ponosi Narodowa Agencja Europejskiego Korpusu Solidarności.
    Na szkolenie zapraszamy osoby między 18 a 30 rokiem życia. Związane jest to z zasadą realizacji Projektów Solidarności – aplikować o dotację mogą osoby w tym przedziale wiekowym.
    Osoby starsze oraz osoby pracujące z młodzieżą zapraszamy na inne szkolenia organizowane przez Europejski Korpus Solidarności (więcej informacji na stronie https://eks.org.pl/otwiera się w nowej karcie oraz w mediach społecznościowych).
    Na zgłoszenia czekamy do 8 sierpnia, a decyzje o zakwalifikowaniu prześlemy do 12 sierpnia.
    Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona.
    Szczegóły wydarzenia
    Rodzaj wydarzenia: Bezpłatne
    Termin rejestracji: 8 sierpnia 2022, 23:59
    Początek wydarzenia:
    26 sierpnia 2022, 09:00 Zakończenie wydarzenia:
    27 sierpnia 2022, 18:00
    Miejsce: Warszawa, Polska
    Organizator: Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
    E-mail: eks@frse.org.pl

https://wydarzenia.ngo.pl/388784-eksplozja-pomyslow-szkolenie-dla-mlodych-aktywnaeuropejski-korpus-solidarnosci.html

Aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnościami

Jednym z priorytetów Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej jest sprawne i efektywne, a przy tym zapewniające wysoką jakość, wsparcie osób z niepełnosprawnościami w aktywizacji zawodowej. To właśnie w tym celu wprowadzono do Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój nową linię wsparcia dedykowaną wyłącznie osobom z niepełnosprawnościami oraz osobom biernym zawodowo z powodu choroby.
W ramach Działania 1.5 Rozwój potencjału zawodowego osób z niepełnosprawnościami PO WER ministerstwo przeprowadziło konkurs dotyczący zwiększenia poziomu i jakości zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami jak również osób biernych zawodowo z powodu choroby. O środki aplikować mogły organizacje pozarządowe statutowo zajmujące się osobami z niepełnosprawnościami oraz agencje pracy pośredniczące w zatrudnianiu tych osób. Na ten cel przeznaczono 170 mln zł ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. W wyniku naboru i oceny wniosków ministerstwo zawarło 54 umowy o dofinansowanie projektów zakładających wsparcie osób z niepełnosprawnościami i osób biernych zawodowo z powodu choroby. Docelowo planowane jest dotarcie do ponad 10 tys. osób. Wszystkim zaoferowane zostanie tzw. szyte na miarę wsparcie aktywizacyjne nakierowane na silną indywidualizację. Każdy uczestnik projektu będzie miał opracowaną swoją własną, niepowtarzalną ścieżkę rozwoju zawodowego, odpowiadającą jego potrzebom oraz preferencjom i dostosowaną do możliwości każdej zgłaszającej się do projektu osoby. Najważniejszym celem jest doprowadzenie osób objętych wsparciem do zatrudnienia i poprawa ich sytuacji na rynku pracy.
Do projektów rekrutowane są wyłącznie osoby powyżej 18 roku życia z niepełnosprawnościami lub bierne zawodowo z powodu choroby. Uczestnikami projektów mogą być zarówno niepracujące jak i pracujące osoby z niepełnosprawnościami.
W przypadku niepracujących osób z niepełnosprawnościami zapewnione jest kompleksowe i zindywidualizowane wsparcie w procesie ich zatrudnienia. W przypadku pracujących osób z niepełnosprawnościami zakłada się natomiast wsparcie w planowaniu rozwoju ich kariery zawodowej, w tym podnoszenie lub uzupełnianie kompetencji i kwalifikacji służące poprawie ich pozycji na rynku pracy.
Projekty zakładają m.in. wsparcie takie jak:

  • identyfikacja potrzeb i pomoc w zakresie określenia ścieżki zawodowej (opracowanie indywidualnego planu działania),
  • ocena predyspozycji i stanu zdrowia danej osoby w zakresie doboru wsparcia i przyszłej ścieżki zawodowej,
  • uzupełnianie lub zdobycie nowych kompetencji, lub kwalifikacji (kursy, szkolenia),
  • zdobywanie doświadczenia zawodowego (staże u pracodawcy),
  • w zależności od potrzeb, wsparcie doradcy zawodowego, psychologa lub pośrednika pracy,
  • wsparcie trenera pracy,
  • inne formy aktywizacji zawodowej.
    Projekty wybrane przez ministerstwo realizowane są przez organizacje pozarządowe oraz agencje pracy. Rekrutacje do poszczególnych projektów, uwzględniających specjalne potrzeby osób z niepełnosprawnościami, prowadzone są na terenie całego kraju.

Projekty wybrane przez ministerstwo realizowane są przez organizacje pozarządowe oraz agencje pracy. Rekrutacje do poszczególnych projektów, uwzględniających specjalne potrzeby osób z niepełnosprawnościami, prowadzone są na terenie całego kraju.

https://www.aov.pl/web/rodzina/aktywizacja-zawodowa-osob-z-niepelnosprawnosciami