Rusza nabór projektów, które będą mogły zostać zaprezentowane jako dobre praktyki na XII Ogólnopolskiej Giełdzie Projektów „animacja + włączanie” w dniach 26-28 września w Toruniu. Jeżeli zrealizowany przez Ciebie projekt wpisuje się w temat tegorocznej konferencji, i chcesz o nim opowiedzieć edukatorom i animatorom z całej Polski, koniecznie zgłoś swój projekt do XII Ogólnopolskiej Giełdy Projektów!
Włącz się! Nabór dobrych praktyk na XII Ogólnopolską Giełdę Projektów
Zespół oceniający składający się z przedstawicieli organizatorów oraz partnerów, czyli: Narodowego Centrum Kultury, Centrum Kultury Dwór Artusa, Teatru im. Wilama Horzycy, Urzędu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Urzędu Miasta Torunia oraz samorzeczników wybierze 16 projektów, które najlepiej wpisują się w założenia tegorocznej konferencji.
Czekamy na zgłoszenia działań będących przykładem:
- animacji kultury,
- edukacji kulturowej,
- projektu kulturalnego,
w których różnorodność uczestników jest traktowana jako potencjał oraz ich autorzy:
a) starali się zapewnić dostępność dla osób ze szczególnymi potrzebami poprzez np.: - narzędzia umożliwiające uczestnictwo osobom z dysfunkcjami,
- narzędzia umożliwiające uczestnictwo osobom nie posługującym się językiem polskim,
- niwelowanie barier architektonicznych,
- zapewnienie inkluzywnej, otwartej na różnorodność atmosfery przez np. używanie inkluzywnego języka.
b)włączali społeczność (jako całość lub poszczególne grupy) w decydowanie o kształcie oferty kulturalnej, stawiające ich w pozycji twórców lub współtwórców kultury, a nie jedynie odbiorców.
Projekty muszą być zrealizowane w okresie od dnia 1 stycznia 2019 do 31 sierpnia 2022 roku lub być na zaawansowanym etapie realizacji. Ocenie nie podlegają projekty prezentowane podczas poprzednich edycji Giełdy.
Nabór projektów odbywa się poprzez System Obsługi Programów NCK. Aby zgłosić projekt, należy zalogować się/założyć konto na portalu:
Nabór potrwa od 25 kwietnia do 12 czerwca br. Wyniki naboru pojawią się w pierwszej połowie lipca.
Zaprezentujesz pomysł, efekty swojej pracy, swoją instytucję/organizację przed animatorami i edukatorami z całej Polski,
Poznasz zaangażowanych animatorów i animatorki, którzy wykonują podobne działania i mierzą się z podobnymi wyzwaniami do Twoich, w innych częściach kraju, weźmiesz udział w profesjonalnym szkoleniu z wystąpień publicznych,
Twoje wystąpienie na Giełdzie będzie okazją do wypromowania efektów Twojej pracy i Ciebie – jako profesjonalnego animatora kultury,
Twój tekst znajdzie się w publikacji pokonferencyjnej. Masz szansę zainspirować innych i jednocześnie wzmocnić swój potencjał!