Projekt „TERAPEUTYCZNE OBIADOWANIE”

Caritas Archidiecezji Przemyskiej w partnerstwie z Podkarpacką Akademią Przedsiębiorczości Katarzyna Podraza w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój serdecznie zapraszają do aktywnego włączenia się w innowacyjny Projekt „TERAPEUTYCZNE OBIADOWANIE” mający na celu rozpowszechnienie i skalowanie modelu Innowacji Społecznej pn. „Obiady Terapeutyczne” w podmiotach prowadzących Warsztaty Terapii Zajęciowej z całej Polski. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
W Polsce wciąż jest rozwijany system współpracy międzysektorowej, wykorzystujący efektywnie zasoby ludzkie i instytucjonalne podmiotów zajmujących się rehabilitacją społeczno – zawodową osób niepełnosprawnych. Ośrodki Wsparcia Ekonomii Społecznej służą wzmocnieniu potencjału lokalnych podmiotów oraz wsparciu osób zagrożonych wykluczeniem. Skalowany w Projekcie model został przetestowany przez Krasnostawskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i wybrany do skalowania w ogólnopolskiej skali przez Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. W ramach modelu zakłada się przygotowanie uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej do gotowania oraz dostarczania zdrowych dwudaniowych obiadów seniorom powyżej 60 roku życia oraz nawiązanie relacji pomiędzy osobą niepełnosprawną i starszą. Takie działanie przynosi w efekcie poprawę ogólnej sprawności psychofizycznej oraz samopoczucia zarówno u osób niepełnosprawnych, jak i starszych. W ramach projektu przyznany zostanie grant na ten cel w wysokości ok. 70 – 80 tys., w tym z przeznaczeniem na doposażenie i przystosowanie kuchni oraz zaplecza kuchennego Warsztatów, w których będą przygotowywane posiłki.
W długofalowej perspektywie ten projekt pozwoli na nawiązanie współpracy i zacieśnienia kontaktów partnerskich na linii JST – OPS – NGO – WTZ, a także umożliwi tworzenie szerszych rozwiązań pozwalających na przeformułowanie roli WTZ-ów, jako podmiotów działających w obszarze integracji i pomocy społecznej.
Zachęcamy do współpracy.
Osoba do kontaktu: Pani Ewa Gryc – Specjalista ds. skalowania innowacji społecznej
tel. 791 334 430
biuro@terapeutyczneobiadowanie.pl
www.terapeutyczneobiadowanie.pl

Biuro projektu „TERAPEUTYCZNE OBIADOWANIE”
ul. J. Dąbrowskiego 20a, 35-036 Rzeszów
Tel. 791 334 430, Tel./Fax 17 85 77 100

Dodaj komentarz