Otwarty konkurs na realizację zadania z zakresu repatriacji: „Prowadzenie ośrodka adaptacyjnego dla repatriantów”

Pełnomocnik Rządu do Spraw Repatriacji, zwany dalej „Pełnomocnikiem”, działając na podstawie art. 20e ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o repatriacji (Dz. U. z 2019 r. poz. 1472), zwanej dalej „ustawą”, ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania z zakresu repatriacji pod nazwą: „Prowadzenie ośrodka adaptacyjnego dla repatriantów w okresie od 30 stycznia 2021 r. do 30 stycznia 2024 r.”

I. Nazwa zadania i podstawa prawna.

Prowadzenie ośrodka adaptacyjnego dla repatriantów w okresie od 30 stycznia 2021 r. do 30 stycznia 2024 r.

Prowadzenie ośrodka adaptacyjnego dla repatriantów, zwanego dalej również „ośrodkiem”, jest realizowane w oparciu o przepisy ustawy oraz aktów wykonawczych, w szczególności rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 8 maja 2017 r. w sprawie minimalnych wymagań dotyczących wyposażenia ośrodków adaptacyjnych dla repatriantów (Dz. U. z 2017 r. poz. 956), zwanego dalej „rozporządzeniem”.

  1. Termin i warunki realizacji zadania.
  1. Termin realizacji zadania: od dnia 30 stycznia 2021 r. do dnia 30 stycznia 2024 r.
    1. Przez cały okres realizacji zadania w ośrodku musi być zapewniona możliwość jednoczesnego zakwaterowania minimum 100 osób skierowanych do ośrodka.
    1. Ośrodek powinien być zlokalizowany w obiekcie spełniającym warunki określone w ustawie, rozporządzeniu oraz dodatkowe wymogi wskazane w niniejszym ogłoszeniu.
    1. Podmiot realizujący zadanie zapewnia osobom zakwaterowanym w ośrodku dostęp do wyposażenia i usług wskazanych w art. 20b ust. 1 ustawy.
    1. Podmiot realizujący zadanie zapewnia kadrę, sprzęt szkoleniowy i bazę dydaktyczną, wymagane do realizacji zadania.
    1.  Przy planowaniu realizacji zadania należy uwzględnić prowadzenie dokumentacji z realizacji zadania, w tym dokumentacji finansowo-księgowej oraz szczegółowej dokumentacji przeprowadzonych zajęć i kursów, z uwzględnieniem ich tematyki, liczby godzin oraz osób uczestniczących. Dokumentacja powinna być prowadzona w sposób umożliwiający Zleceniodawcy nadzór nad prawidłowością realizacji zadania.
    1. Podmiot realizujący zadanie zobowiązuje się do zapewnienia pomocy organizacyjnej w dojeździe repatriantów do ośrodka, z zastrzeżeniem, że nie ponosi kosztów dojazdu repatriantów.
    1.  Podmiot realizujący zadanie jest zobowiązany do stosowania przepisów prawa powszechnie obowiązującego, w tym przepisów dotyczących ochrony danych osobowych.
    1.  Zatwierdzony przez Pełnomocnika wynik konkursu stanowi podstawę do zawarcia umowy z wybranym oferentem. Wzór umowy o realizację zadania określa załącznik nr 2 do ogłoszenia. Umowa może zostać doprecyzowana przed jej zawarciem.
    1. Rozliczenie dokonywane będzie w 30 dniowym okresie rozliczeniowym, za faktycznie zrealizowany zakres usługi, na podstawie kosztu osobodoby. Szczegółowe zasady rozliczeń i sposobu ustalenia wysokości wynagrodzenia zawarte są we wzorze umowy o realizację zadania stanowiącym załącznik nr 2 do ogłoszenia.
    1. Pełnomocnik nie gwarantuje minimalnej liczby repatriantów, którzy zostaną skierowani do ośrodka, a podmiotowi realizującemu zadanie nie przysługują z tego tytułu jakiekolwiek roszczenia w stosunku do Pełnomocnika, w tym odszkodowawcze. 
  1. Wymagania dotyczące lokalizacji ośrodka.

Ośrodek musi być zlokalizowany w miejscu, w którym są zapewnione:

  1. nieuciążliwy oraz nieutrudniony dojazd do szkoły publicznej;
    1. nieutrudniony dostęp do podmiotów leczniczych;

możliwość podjęcia pracy zarobkowej bez znacznych ograniczeń.

Więcej informacji kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz