Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ogłasza w dniu 01 kwietnia 2020 r.otwarty konkurs dla organizacji pozarządowych na realizację zadań z zakresu pomocy społecznej
I. Rodzaj zadań:Zadanie nr 1Prowadzenie Banku Żywności dla potrzebujących mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego. Zadanie nr 2Dofinansowanie kosztów udzielania pomocy osobom z chorobą nowotworową i sprawowania nad nimi opieki, w tym całodobowej, w prowadzonych przez podmiot uprawniony w placówkach pielęgnacyjno – opiekuńczych. II. Wysokość dotacji na realizację zadania:
- Wysokość środków przeznaczonych na realizację zadań w 2020 r. wynosi:
1) 27.700,00 zł dla zadania nr 1.
2) 160.000,00 zł dla zadania nr 2. - Kwoty mogą ulec zmianie w przypadku stwierdzenia, że zadania można zrealizować mniejszym kosztem lub zaistnieje konieczność zmiany budżetu zadania z ważnych przyczyn trudnych do przewidzenia w dniu ogłoszenia konkursu.
III. Zasady przyznawania dotacji – zlecenie wykonania zadania:
- Zlecenie zadania i udzielenie dotacji następuje z zastosowaniem przepisów art. 16 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz.U. 2019 r., poz. 688 ze zm.).
- Podmioty uprawnione do złożenia oferty to organizacje pozarządowe, o których mowa w art. 3 ust. 2 oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ww. ustawy.
- Dwie lub więcej współpracujących organizacji lub podmiotów wymienionych w art.3 ust. 3 może złożyć ofertę wspólną.
- Zadanie, którego realizacja zostanie zlecona, winno być przedmiotem statutowej działalności podmiotu uprawnionego.
- Dotacja zostanie przyznana na podstawie otwartego konkursu ofert w drodze wyboru najkorzystniejszej oferty po podjęciu decyzji przez Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.
- Zadanie w ramach konkursu zlecane jest w formie wspierania zadania, przy czym wkład własny finansowy oferenta powinien wynosić minimum 5% kwoty wnioskowanej dotacji (środki własne lub/i środki z innych źródeł). Oferent może zadeklarować także wkład niefinansowy (rzeczowy lub osobowy), ale nie jest on wymagany.
- Wysokość dotacji może być niższa niż wnioskowana w ofercie. W takim przypadku oferentowi przysługuje prawo negocjacji zmniejszenia zakresu rzeczowego lub rezygnacji z jego realizacji.
- Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego może odmówić podmiotowi wyłonionemu w konkursie przyznania dotacji i podpisania umowy w przypadku, gdy okaże się, że podmiot lub jego reprezentanci utracą zdolność do czynności prawnych lub zostaną ujawnione nieznane wcześniej okoliczności podważające wiarygodność merytoryczną lub finansową oferenta.
- Szczegółowe i ostateczne warunki realizacji, finansowania i rozliczania zadania reguluje umowa zawarta pomiędzy oferentem a Miastem Gorzów Wielkopolski.
- Podmiot uprawiony winien zamieścić w ofercie informacje określone w art. 14 ust. 1 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
- Oferent jest zobowiązany do wypełnienia pkt 5 i pkt 6 oferty, dotyczącego zakładanych rezultatów realizacji zadania publicznego. Niedotrzymanie tego obowiązku spowoduje odrzucenie oferty ze względów formalnych. Ponadto w ofercie należy wskazać jasno definiowalne, policzalne rezultaty, tzw. rezultaty twarde (ilościowe).
VI. Termin i warunki realizacji zadania
- Zadanie winno być zrealizowane w terminie od 1 maja 2020 roku do 31 grudnia 2020 roku z zastrzeżeniem, iż szczegółowe terminy wykonania zadania określone zostaną w umowie.
- Zadanie winno być zrealizowane z najwyższą starannością zgodnie z zawartą umową oraz obowiązującymi standardami i przepisami w zakresie opisanym w ofercie.
- Warunki realizacji zadań:
Dla zadania nr 1:1) adresaci – mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego;2) odpowiednia kadra;3) odpowiednia baza lokalowa wyposażona w podstawowy sprzęt do przechowywania i wydawania żywności. Magazyn żywności powinien być prowadzony zgodnie z zasadami BHP i obowiązującymi przepisami sanitarno – epidemiologicznymi. Dla zadania nr 2:1) adresaci – mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego;2) odpowiednia kadra, w tym medyczna i psychologiczna;3) odpowiednia baza lokalowa i sprzęt;4) podmiot uprawniony winien posiadać co najmniej 3-letnie doświadczenie w sprawowaniu opieki nad osobami nieuleczalnie chorymi. 4. Dopuszcza się przesunięcia kosztów finansowych z dotacji między pozycjami kosztorysu o nie więcej niż 20%.5. Wyłoniony podmiot będzie zobowiązany załączyć do sprawozdania końcowego z realizacji zadania publicznego spis wszystkich faktur (rachunków), które opłacone zostały w całości lub w części ze środków pochodzących z dotacji. Spis zawierać powinien: nr faktury (rachunku), datę jej wystawienia, datę zapłaty, wysokość wydatkowanej kwoty i wskazanie, w jakiej części została pokryta z dotacji, a w jakiej ze środków własnych oferenta oraz rodzaj towaru lub zakupionej usługi. V. Warunki i termin składania ofer
- Podmioty uprawnione do udziału w postępowaniu konkursowym składają pisemne oferty realizacji zadania wg wzoru określonego w Rozporządzeniu Przewodniczącego Komitetu do Spraw Pożytku z dnia 24 października 2018 r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań (Dz. U. 2018 r., poz. 2057).
- Wersję elektroniczną oferty należy wygenerować i złożyć za pomocą platformy witkac.pl, w terminie do 22 kwietnia 2020 r. do godz. 15:00 w odpowiedzi na ogłoszony tam konkurs, co nie zwalnia oferenta z obowiązku złożenia wygenerowanej oferty w wersji papierowej w sposób określony w pkt.5.
- Oferty muszą być podpisane i opieczętowane przez oferenta.
- Do opieczętowanej i podpisanej oferty należy dołączyć.
Więcej informacji kliknij TUTAJ