Spotkanie w Starostwie w Strzelcach Krajeńskich

W piątek (2 grudnia 2016) w Starostwie Powiatowym w Strzelcach Krajeńskich odbyło się  spotkanie na rzecz rozwoju ekonomii społecznej na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego.  Organizatorem spotkania był Starosta Strzelecko-Drezdenecki.

W spotkaniu wzięli udział: Romuald Gawlik – Wicemarszałek Województwa Lubuskiego, Bogusław Kierus – wicestarosta strzelecko-drezdenecki (gospodarz spotkania), przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy w Strzelcach Krajeńskich, włodarze gmin: Strzelce Krajeńskie, Zwierzyn, Dobiegniew, Prezes Szpitala Powiatowego oraz przedstawiciele Centrów Integracji Społecznej, fundacji, stowarzyszeń, Domu Pomocy Społecznej w Dobiegniewie, OPS-ów i konsorcjum Lubuskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Gorzowie Wielkopolskim.
Na spotkaniu zainteresowane podmioty mogły zapoznać się z ofertą LOWES-u, dowiedzieć się jakie są możliwości oraz sposoby uzyskania bezzwrotnego wsparcia finansowego na utworzenie miejsc pracy w przedsiębiorstwach społecznych. Marta Kowalska – kierownik projektu przedstawiła szczegółowa ofertę jaką ma Lubuski Ośrodek Ekonomii Społecznej, Jan Koniarek – koordynator projektu, a także dyrektor Lubuskiego Stowarzyszenia Rozwoju Regionalnego „Rozwój” omówił animację i inkubację Przedsiębiorstw Społecznych, za którą to stowarzyszenie jest odpowiedzialne. Helena Guhl –  doradca specjalistyczny ze Stowarzyszenia Pracowników Społecznych „Krąg” przedstawiła z jakich szkoleń i usług doradczych uczestnicy mogą skorzystać. Na koniec zabrał głos Szczepan Słomczyński –  kluczowy doradca biznesowy i jednocześnie dyrektor Stowarzyszenia Wspierania Małej Przedsiębiorczości w Dobiegniewie, który poinformował uczestników o wysokości wsparcia finansowego i sposobach jego uzyskania. Na spotkaniu zabrał także głos Romuald Gawlik – Wicemarszałek Województwa Lubuskiego, który przedstawił perspektywy rozwoju ekonomii społecznej w województwie lubuskim w latach 2014-2020.

Zainteresowanie taką pomocą jest duże – deklaracje utworzenia takich przedsiębiorstw społecznych zgłosiło już Starostwo Powiatowe w Strzelcach Krajeńskich oraz Gmina Strzelce Krajeńskie. Po zapoznaniu uczestników z możliwościami jakie daje Lubuski Ośrodek Wsparcia Społecznego toczyła się konstruktywna dyskusja. Miejmy nadzieję, że takie spotkania będą odbywać się cyklicznie, po to, by na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego powstało ścisłe partnerstwo wszystkich instytucji, dzięki któremu osoby wykluczone będą mogły wrócić na rynek pracy.

Galeria

 

Dodaj komentarz